Responsywne strony internetowe w praktyce


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Responsywne strony internetowe w praktyce

Postautor: adambyczek » 03 gru 2017, 16:25

Czy na dzień dzisiejszy posiadanie responsywnej strony internetowej to już wymóg? Czy algorytmy wyszukiwarek lepiej oceniają takiego rodzaju strony internetowe w wynikach? A może jest mit agenci interaktywnych, które parają się tworzeniem stron internetowych?

Odpowiedź na tak postawione pytania uzyskacie w poniższym tekście. Po pierwsze zacznijmy od samego określenia responywnej strony internetowej. Kolokwialnie mówiąc, tego typu strony internetowe, idealnie wyświetlają się na każdego rodzaju urządzeniu. Niezależnie czy są to komputery stacjonarne czy telefony komórkowe. Tego rodzaju strony internetowe dobrze wyświetlają się na każdym z tych urządzeń, a ponadto ich wygląd jest odpowiednio skalowany. Elementy graficzne są odpowiednio skalowane do przekątnej ekranu. Responsywne strony internetowe mogą nieco inaczej prezentować się na laptopach, a trochę inaczej na tablecie. Zwyczajowo na urządzeniach mobilnych responsywne strony internetowe wyświetlane mniej szczegółów graficznych. Kolejnym istotnym aspektem, który przemawia za posiadaniem tego typu strony internetowej to fakt, że coraz więcej ludzi ogląda strony internetowe na urządzeniach mobilnych. Brak odpowiednio przystosowanej strony powoduje utratę potencjalnych klientów. A, więc występuje również aspekt ekonomiczny. Firmy, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad konkurencją.

Następny powód to pozycja strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Responsywne strony internetowe są premiowane przez funkcje wyszukiwarek. Szczególnie dla rezultatów mobilnych, responswyne strony internetowe posiadają znaczną przewagę nad stronami, które nie posiadają tego typu funkcji. Należy wyszukać strony internetowe Warszawa i sami możemy się przekonać, jakie strony internetowe mają przewagę w wynikach wyszukiwarki. Czy należą do nich strony internetowe responsywne, a może prawda jest całkiem inna? Właśnie tego typu frazy strony internetowe Radom pokazują jak duże są różnice w mocno konkurencyjnych branżach. Firmy, które projektują strony internetowe doskonale wiedzą o tym, jak istotne jest pozyskanie zleceń przez Internet. Rzecz jasna możemy określić to za mało istotny argument. Lecz w dłuższej perspektywie czasu firmy, które posiadają niedostosowane strony internetowe dowiedzą się o tym boleśnie. Brak nowych kontrahentów może być w przyszłości poważnym kłopotem dla każdej firmy, która chce się prawidłowo rozwijać.

A, więc doradzam każdej firmie zmodernizowanie posiadanej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju modernizacje nie jest, aż tak znaczny. Natomiast potencjalne zyski już tak.

Wróć do „Frywolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość