Dosc tania zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Dosc tania zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co oznacza określenie żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Potocznie pisząc żwirownia to firma, która zajmuje się w dostawach pisaku i kruszywa do celów budowlanych i ogrodniczych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy zastosowaniu ciężkiego sprzętu jest wydobywane kruszywo. Aby dokopać się do kruszywa, trzeba zdjąć górną nawierzchnię ziemi. Pod nią zazwyczaj zlokalizowana jest warstwa nagromadzonego piachu, który jest ubocznym produktem w większości żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu jesteśmy wstanie przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod złożami ziemi znajduje się piękny, drobny żwir, który możemy podziwiać na co dzień.

Żeby lepiej opisać proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się poszczycić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc poszukiwaną przez nas frazę żwirownia Konin i zobaczymy co dadzą nam rezultaty zwrócone przez wyszukiwarkę. Dzięki temu będziemy mogli więcej dowiedzieć się na temat samej żwirowni i wykorzystania oferowanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, może znaleźć ciekawe informacje o sprzedawanych produktach. Tak jak wcześniej napisałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego kształtu żwir. Natomiast finalny produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten piękny mały żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych ogrodów powstaje z rozdrobnienia wielkich bloków skalnych. Dlatego większość z sprzedawanych żwirów ozdobnych posiada tą samą wielkość. Sama natura nie ukształtowała by milionów kamyczków o tak zbliżonych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje konkretna żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która znajduje się na terenie złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najlepszej jakości. Również wartość takiego żwiru jest o wiele wyższą od pozostałych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne drogi w Polsce. Budulcem każdej drogi jest odpowiednio przygotowane podłoże. Tego typu podłoże budowane jest z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość przypomina przekładane ciasto: na początku gruby żwir, następnie o drobniejszej gramaturze i na końcu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są kładzione warstwy asfaltu.

Wróć do „Frywolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość