Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał

Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:22

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, natomiast nie wiem co będę robił potem. Jestem żołnierzem zawodowym i niełatwo będzie dostać pracę w cywilu. No chyba, że jako ochroniarz. Rzecz jasna żartuję sobie. Niedawno trafiłem na Rehabilitacja kręgosłupa Rzeszów i jestem ciekaw jakie formalności powinienem spełnić żeby móc skorzystać z środków, które są przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Inna kwestia to co taki kurs mi da w praktyce? Pod określeniem rekonwersja dla żołnierzy możemy zapisać praktycznie co chcemy: od ciecia na stróżówce po profesjonalnego handlowca. Dlatego chciałbym poznać opinię ludzi, którzy skorzystali z takiego rodzaju kursu i są w stanie wnieść coś sensownego w temacie.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 17:04 przez adambyczek, łącznie zmieniany 1 raz.

tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:28

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie wymagania

Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:35

Witaj. Nie wiem co dokładnie wiesz o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to bardzo rozbudowane pojęcie i wszystko zależy od tego jak podejdziesz do tematu. Na rynku jest wiele firm, które oferują szkolenia dla odchodzących pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to nic innego jako nabycie nowych umiejętności, które umożliwią ci znalezienie zatrudnienia po przejściu do cywila. Liczbę pieniędzy jaką otrzymasz na tego typu szkolenie określa ustawa. Dlatego powinno się ją przeczytać. Jeśli pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to powinno się z niej skorzystać. Natomiast najpierw musisz się zastanowić jaki rodzaj pracy chciałbyś podjąć po przejściu do cywila. Dopiero wtedy szukasz odpowiedni kurs, który umożliwi ci przebranżowienie się.


Wróć do „Frywolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości